SKU#: P6MLINKYT-47K
Radiohm
POTENTIOMETRI KYTKIMELLÄ MONO 6mm 0,4W LIN 47kohm
Varastossa alle 5 kpl
SKU#: P6MLINKYT-47K
LINEAARINEN (A) HIILIPOTENTIOMETRI KYTKIMELLÄ MONO
  • resistanssi: 47kohm ±20% (lineaarinen)
  • tehonkesto: 0,4W
  • jännitekesto: 500VDC
  • kierrosmäärä: 1 (300° ±5°)
  • kytkin: 1,5A 250VAC(res.) / 5A 24VDC 1-napainen (SPST) vasen ääriasento
  • akseli: muovi Ø 6 x 42/50 mm
  • asennusreikä: Ø 10 mm -levy 6 mm
  • jalat piirilevylle: 3/2 x Ø 1,3 mm 5/10 mm jalkovälillä
  • tilantarve kotelossa: 30/20 x 18 mm